פנימיית עלמא קיבוץ חצור

במדינת ישראל חיים כיום כ-350,000 בני נוער המוגדרים כנוער בסיכון. רבים מהם מוגדרים בסיכון גבוה ומצוקה קשה וזקוקים למענה חינוכי-טיפולי על מנת להוציאם ממעגל הסכנה. עמותת ענב הוקמה למען מטרה זו.
 
עמותת ענב הזדמנות לשינוי נרשמה כעמותה בישראל ב-6.12.1994 (מס' רישום 58-025-399-5). כמו כן היא רשומה כמלכ"ר והיא מוכרת כמוסד ציבורי על ידי מס הכנסה לעניין תרומות לפי סעיף 46.

העמותה, המנוהלת ע"י צוות מתנדבים, מפעילה רשת של הוסטלים ייחודיים לנערים ונערות ברחבי הארץ. ההוסטלים ממוקמים בלב הקהילה ומהווים עוגן הצלה עבור נערים ונערות אלו, שחלקם הגדול זוכה בפעם הראשונה בחייו לבית חם אוזן קשבת והתייחסות חיובית ומקצועית. בכל הוסטל קיים צוות רב מקצועי הנותן יחס אישי ומקצועי לחניכים ומקדם את תהליך השתלבותם מחדש בחברה.
 
פנימיית עלמא- קיבוץ חצור-אשדוד פתח את שעריו על מנת ליצור מודל מיוחד של שילוב נערות בסיכון בחיי הקיבוץ
אנו רואים בקהילה הקיבוצית מרחב בו יוכלו הנערות להתנסות בחייקהילה כהכנה ליציאתן לחיים עצמאיים. כמו כן, מהווה הסביבה הקיבוצית מרחב מנותק יחסית, המצמצם גירויים חיצוניים לא רצויים ומפנה את הנערה לעבודה עצמית-פנימית.באופן הדרגתי, הנערות משולבות במערכות החברתיות והקהילתיות של הקיבוץ, בהתאם להתקדמותן בתהליך הטיפולי.
מתוך חזון הפנימייה: "המסגרת תספק מענה חינוכי, טיפולי והשכלתי לנערות מתוך אוריינטציה מגדרית מעצימה. הפנימייה מחויבת להשרות ביטחון, להפיח תקווה ולטפח רצון ומסוגלות להשתלבות מוצלחת ונורמטיבית  בחברה.הטיפול בנערה יקיף את כל תחומי החיים וכל איש צוות יהווה חלק אינטגרלי מהמערך הטיפולי. הפנימייה תושתת על ערכים של כבוד האדם תוך דגש על כוחותיה של הנערה, יצירתיות, חדשנות מתמדת ומאור פנים."
פנימיית עלמא פועלת מסוף אוקטובר 2016. הפנימייה נמצאת על רצף המסגרות של רשות חסות הנוער וממוקמת בין הוסטל למעון נעול. כפנימייה כוללנית היא מאפשרת את סיפוק הצרכים הראשוניים של הנערה בתוך מסגרת הגבולות ומקנה נראות ברמה גבוהה, אמפטיה והכלה. אחד הקווים המנחים את תפיסת העבודה מתבסס על כך שהנערה הינה חלק ממשפחתה ועל כן נעשית עבודה עם המשפחות תוך שיתופן ומעורבותן בחיי בנותיהם.
לכל נערה, נבנית תכנית התערבות אישית המבוססת על צרכיה בתחומי החיים השונים: רגשי, תפקודי, לימודי, משפחתי וכד'.בנוסף קיימת בפנימיה תכנית שלבים, התכנית הינה ברורה והדרגתית ויכולה להשתנות בהתאם למצבה של הנערה.התכנית כוללת יעדים הקשורים במיצוי יכולותיה, שאיפותיה ומנוסחים בדרך של העצמה וגדילה. הקו המנחה הוא גיבוש זהותה והתפתחותה לכדי בוגרת שתנהל חיים עצמאיים בחברה.                                                        

התנדבות

 
רשתות חברתיות
 Facebook
 Youtube

הירשמו לניוזלטר שלנו

עיצוב אתר: יובל אשל
צור קשר
מייל: enav@enav.org.il
טלפון: 03-5413280 
כתובת: העבודה 11, ת"ד 1312, ראש העין