רצי אביב למען הוסטל טבריה

מרוץ חרמון- אילת 2013

תוואי המסלול תוכנן על ידי שבי לוי (אחד הרצים) ובפיקוחו של מר שרון , המסלול נבנה כמחציתו בכבישי הארץ וכמחציתו בדרכי 4X4 . 

צפון- תחילתו של מסלול 2013 היה ברכבל עליון בחרמון כק"מ מגבול ישראל-סוריה (אפשר היה לשמוע את פצוצי הירי בחצות כאשר התחלנו לרוץ) 4 הק"מ הראשונים אותם רצו כלל הרצים יחדיו הון למעשה המרחק מרכבל עליון לתחתון שזהו כביש בתוך שטח צבאי סגור שם ליווה אותנו הצבא כאשר הוזנקנו על ידי מפקד חטיבת החרמון אלוף משנה אורן כהן. 

מרכבל תחתון המסלול בן 624 הקילומטרים עד לאילת המשיך לאורך רמת הגולן בצידה המזרחי דרומה כאשר אנו חולפים על ישובים כמו מג'דל שמס, מגשימים, עין זיוון, אל-עד, כפר חרוב ובירידות הירמוך לכוון חמת גדר , משם פונים מערבה ומיד דרומה לכוון עמק בית שאן דרך שער הגולן, אשדות יעקב עד קבוץ גשר לאורך גדר הגבול עם ירדן, בכביש 90 עולים 6 ק"מ תלולים לעבר מחוזו של מאיר הר ציון הרי זו אחוזת שושנה שבכוכב הירדן- לנופים מרהיבי עיניים ממשיכים בשטח מערבה לעבר מולדת ומשם עולים לעבר יזרעאל ובהמשך דרך ישובי יעל והתענכים עד שמתחברים לכביש הסרגל. מכביש הסרגל דרומה לכוון מגידו ומשם בעליות ג'וערה לכוון עין השופט בואך גלעד רגבים ועוצרים בפתח דרך המוביל בסמוך לגבעת עדה לטובת ארוחת ערב משותפת בקיסריה. 

השפלה- בדרך המוביל רצים כ-60 ק"מ עד מחלף קסם(סיום היום ה-1), עוברים את קלנסווה וטירה , כפר סבא וממחלף קסם לאורך כביש מספר 444 ממשיכים עד דניאל , מדניאל מטפסים לכוון מודיעין ומשם דרך מבוא חורון עוקפים את אתר מנהרות הרכבת החדשה לירושלים ויורדים לשער הגיא ושוב מטפסים לכוון מבשרת דרך יער בן-שמן. ממבשרת עולים לאזור גבעת התחמושת ומשם מתחברים לכביש מספר 1 המוביל לעבר צומת אלמוג ובהמשך לקליה וכביש 90 לאורך ים המלח. 

הבקעה- 120 ק"מ של כביש מספר 90 עד למפעלי ים המלח בדרום ים המלח ליד נאות הככר, בדרך חולפים על פני עין גדי , מצדה , עין בוקק ונווה זהר. 

הערבה- מנאות הככר מתחברים ל'דרך השלום' וכ-30 ק"מ לאורך גבול ירדן ישראל בליווי הצבא עד לחצבה(סיום היום ה-2), לאחר העליה לחצבה ממשיכים ב'דרך השלום' עד לעין יהב , מקיפים את היישוב ומתחברים לכביש 90 ולדרכים מקבילות אליו עד למחלף אילות , בדרך חולפים על הישובים פארן, צופר. 

אילת- ממחלף אילות הק"מ ה-614 נותרו עוד 10 ק"מ אחרונים שיביאו אותנו לסיום המרוץ במצפה התת-ימי של אילת כ-2 ק"מ בלבד ממחסום טאבה הוא הגבול שלנו עם המצרים. (סיום היום ה-3) 


יומן מסע:

יום רביעי- 20/03 - -23:00 – נפגשים למרגלות הר החרמון


השעה היא 23:00 , שעה איחור מתוכננת מראש מהשעה המתוכננת לזינוק על מנת שמח"ט חרמון יוכל להזניק אותנו, בכניסה לשער ההזזה הצהוב נפגשים עם חן(חבר של שבי שהחליט ללוות את שבי במקטע הראשון מרכבל עליון ועד למג'דל(15 ק"מ)

בשעה 00:00 בדיוק המח"ט גוזר את הסרט וכל הרצים מתגלגלים להם מטה לכוון רכבל תחתון- סה"כ 5 ק"מ לאור ירח כמעט מלא- צהוב עם טונות של כוכבים סביב ללא טיפת רוח(למזלנו) וטמפרטורה של 2 מעלות. המראה פסטורלי- כמו גחליליות(פנסי הראש) קבוצות קבוצות יורדים בכביש מפותל ותלול למדיי והמוגדר שטח צבאי סגור- רק אנחנו , הירח, הכוכבים, שאריות שלג בצידי הכביש , כעבור חצי שעה נפגשים ברכבל תחתון והמרוץ יוצא לדרך כאשר כמצופה לשבי יוד וחן מצטרפים גם עידו,רונן ובועז שלא יכלו להתאפק והרגישו צורך עז לרוץ עד מג'דל וכך היה.

יום חמישי- -21/03

המרוץ בעיצומו- רמת הגולן נכבשת בשנית הפעם על ידי 'רצי-אביב', נוף עוצר נשימה לאור זריחה מוקדמת, מתקדמים עפ"י התכנון כאשר חלקינו כבר צוברים הרבה מעל 20 ק"מ ועוד לא חלפו 12 שעות מהזינוק- כל מי שירד עד מג'דל בלילה כבר מרגיש היטב את שרירי התאומים- לקראת 8 בבוקר ליאורי(חתיכי) מסיים את ירידות מבוא חמה לכוון חמת גדר, תוך כדי שרובי המרשלג מערוץ 1 מצלם אותו בקטעי ריצה מושלמים. ב-8:30 בוזי(בועז) אוסף תוך כדי ריצה את כל הרצים והנערים מההוסטל ל-4 ק"מ משותפים כאשר ערוץ 1 מתעד את כל הדרך היפה בין מטעי הבננות של שער הגולן בואך מסדה. יוד מסיים עם שבי 31 ק"מ בשעות חמות לאורך הירדן וחוזר להוסטל, החברה ממשיכים לרוץ עד 20:00 –נוגעים ביישוב אמץ ומתקבצים לארוחת קוסקוס אצל ציפי וג'ורג' שם זוללים מכל טוב אחרי יום חם ומפרך. בשעה 22:30 ממשיכים מאמץ לכוון ראש העין כאשר שבי מוביל את המקטע הבא כשלהפתעתו מחכים לו חברים מהצבא ומשפחה שתלווה אותו ב-10 ק"מ הבאים עד כפר יעבץ.

יום שישי- 22/03

עכשיו כבר רובינו בהליכת ברווז צולע- ניראה מצחיק למדיי- כולם עם מצב-רוח טוב- לאחר שחלקינו ישנו בין שעה אחת לארבע ממשיכים לתוך מודיעין ומשם להרי ירושליים ניווטי שטח לא פשוטים בכלל עם חסימות ועליות פסטורליות לעבר מבשרת ציון. דרור ושחר לבית 'איל' מקבלים פיקוד על הניווט ביערות ודרור,בוזי וליאור מככבים בביצוע- גומעים יותר מ-30 ק"מ בשטח ובערב מספרים לנו שאלו היו המקטעים היפים ביותר עד כה. רונן שכבר בשלב זה צבר קילומטרג' לא קטן שולח הודעות בווטס-אפ האם למארגנים יש משהו נגדו שכן זכה בכל אחד מהמקטעים עד כה בעליות בעיקר- המארגנים מזכירים לכולם שהייתה הגרלה על המקטעים ובפועל מדהים כמה ההגרלה הייתה צודקת- כל אחד קיבל בדיוק מה שמגיע לו!!!! בשישי ב-11 בבוקר המרוץ נקרא ל'עוצר אימונים' עד שעומס החום יירד והתכנית המקורית הייתה לחזור לרוץ בשעה 15:00 – כולם נפגשים בעין-גדי – שם נחים קמעה ואז נכנסת לה סופת חול שלא הייתה כמותה מזה חודשים רבים באזור. בשעה 14:30 תדרוך לפני המשך ריצה- הסופה בשיאה ובשעה 15:30 ממשיכים כמתוכנן – מח"ט ערבה פוגש את אביב,אסף וערן בנאות הככר ומשם יוצאים ל-26 ק"מ לאורך גדר המערכת- ריצה חזקה ולא קלה בכלל בחול טובעני. בשעה 20:00 כולם מתרכזים בחצבה בחאן 'שבילים במדבר' של - המשפחות של רב הרצים כבר ממתינות ורועי איל- האח הצעיר של דרור ושחר(הרצים) מנצח על ארוחת ערב משובחת- תודה רבה מאד לרועי שהגיע במיוחד אך ורק בכדי להאכיל 50 פיות.

יום שבת-23/03

היום השלישי והאחרון השעה 4 בבוקר, אחרי מנוחה קצרה בחצבה חוזרים למסלול ומתחילים לקרוע את דרך הערבה לכוון היעד הסופי אילת- בערך 150 ק"מ לפנינו- הטפמרטורות נוחות למדיי בשעות הבוקר. המח"ט לא מוותר ועל הבוקר פוגש את רונן ועידו שירוצו עימו מחצבה ועד עין-יהב- 20 ק"מ בקצב 4:40 לק"מ- החברה מודים למח"ט המדהים שרץ יותר ממרתון ב-12 השעות האחרונות ואנחנו ממשיכים דרומה....... לאט לאט ובלי לשים לב שוברים שיאים ביום האחרון של המרוץ- אולי מפני שמריחים כבר את הסוף- מקדימים לוחות זמנים בשעתיים ומכוונים את כל המצטרפים למקטע האחרון לשעה 13:00 במחלף אילות. בשעה 13:30 יוצאים למקטע האחרון כל הרצים כולל מלווים נכבדים- יוד מההוסטל, אביטל(רעייתו של דרור), גיורא, סידני וערן- שיא החום- לפחות 30 מעלות אבל מרגיש יותר מצויידים בכמויות מכובדות של מים מתחילים לרוץ לאורך הטיילת בעיר אילת. כעבור 5 ק"מ מצטרפים אלינו ל-5 ק"מ האחרונים שאר 10 הנערים מההוסטל , רג'ין(רעייתו של שבי) והבנים של ליאורי, רצים כולם ביחד כאשר בשלב זה רכבי הליווי יוצרים שיירה לא קטנה שמפעילה צופרים ומצלמת ללא הרף, בשעה 14:30 בדיוק אנו מסיימים. את המרוץ בן 626 ק"מ במצפה התת-ימי באילת . כולם מרגישים טוב, בריאים ושלמים- אפשר לנשום לרווחה- עכשיו נותרה ארוחת ערב מסכמת שתתחיל בשעה 18:00 במלון אסטרל וילג'.

 
רשתות חברתיות
 Facebook
 Youtube

הירשמו לניוזלטר שלנו

עיצוב אתר: יובל אשל
צור קשר
מייל: enav@enav.org.il
טלפון: 03-5413280 
כתובת: העבודה 11, ת"ד 1312, ראש העין